Projektowanie instalacji sprężonego powietrza

Projektowanie instalacji pneumatycznych

Zapraszamy do składania zapytań ofertowych w zakresie wykonywania instalacji: suchego sprężonego powietrza, wody, azotu i gazów technicznych.

W sprawie zleceń bądź zapytań prosimy o kontakt:
Tel.: 58 56 240 14
Email: biuro@pressmann.pl

Zajmujemy się projektowaniem, wykonaniem i walidacją instalacji pneumatycznych. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych programów i wykwalifikowanej kadrze zapewniamy najwyższą precyzję działań i doskonale działające systemy. Posiadamy szeroką ofertę na instalacje pneumatyczne.

Koszt sprężonego powietrza a instalacja?
Większość dyskusji dotyczących optymalizacji instalacji sprężonego powietrza sprowadza się do doboru nowego kompresora (najczęściej z falownikiem) oraz lepszych urządzeń do osuszania sprężonego powietrza. Należy jednak pamiętać, że sprawność całego systemu zależy od tego jak sprawne jest jego najsłabsze ogniwo. Najczęściej jest nim właśnie instalacja przesyłu sprężonego powietrza.

Instalacje sprężonego powietrza składają się z kilku głównych elementów:
- sprężarek (wraz z systemem regulacji i nadzoru)
- urządzeń do uzdatniania sprężonego powietrza ( cyklony, filtry, osuszacze)
- zbiorników
- systemu dystrybucji sprężonego powietrza (rurociągi)

Właściwy dobór urządzeń i rurociągów sprężonego powietrza
Każdy z wcześniej wspomnianych elementów należy odpowiednio dobrać do potrzeb użytkownika.
Warto więc przeanalizować zapotrzebowanie w sprężone powietrze pod względem jego ilości, jakości , ciśnienia oraz jego zużycia w czasie.
System rurociągów, które przesyłają sprężone powietrze do punktów odbioru jest jednym z najważniejszych elementów instalacji sprężonego powietrza.

Chodzi tu zarówno o główne rurociągi przesyłowe jak i o podłączenia do maszyn. Wszystkie te elementy źle zwymiarowane i zmontowane będą generowały duże straty energii, wynikające zarówno z dużych spadków ciśnienia jak i przecieków.

Dobierając średnicę rurociągu należy przestrzegać zasady, aby prędkość powietrza w głównym rurociągu nie przekraczała 10m/s, natomiast na zejściach max. 15 m/s ( jeżeli odejście do maszyny ma do 15 m długośći).

Zajmujemy się przyłączaniem najlepszych rozwiązań przy zastosowaniu innowacyjnych technologii, pozwalających na uzyskanie doskonałych parametrów konstrukcji tego typu.


Jesteśmy akredytowanym doradcą SPEKTRUM:


Profesjonalne doradztwo

Profesjonalizm

nasi specjaliści
fachowo doradzą i pomogą

Szybka realizacja

Szybka realizacja

automatyczne płatności
oraz przesyłka kurierska

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

przed wprowadzeniem
produkty są testowane

Baner Spektrum

© 2018 pneumatyka.eu