Instalacje technologiczne

Projektowanie instalacji technologicznych

W sprawach zapytań proszę o kontakt:
Tel.: 58 56 240 14
Kom.: 794 290 108
Kom.: 533 566 942
E-mail: biuro@pressmann.pl

Firma PressMann buduje kompletne sprężarkownie z wykorzystaniem odzysku ciepła ze sprężarek śrubowych, instalacje rurowe sprężonego powietrza oraz instalacje transportu czynników technologii.
Dla indywidualnych potrzeb i wymagań klienta wykonujemy instalacje technologiczne przy wykorzystaniu najlepszych urządzeń i armatury.

Wykonujemy instalacje transportu czynników technologi dla takich branż jak:
  • chemiczna
  • monopolowa
  • farmaceutyczna
  • spożywcza
  • paliwowo-energetyczna
instalacje technologiczne

Do instalacji transportu gazów i substancji płynnych używamy:
Geberit Mapress Edelstahl – technika do zastosowań o największych wymaganiach jakościowych. Instalowane głównie tam, gdzie wymagania sanitarne grają główną rolę. Od kompleksowych rozwiązań przemysłowych, do instalacji w szpitalach czy hotelach. Szeroki wachlarz materiałowy rur i złączek sprawia, że system ten odnajdzie się również w transporcie wody serwisowej, gazów szlachetnych, chemikalii czy wody pitnej oraz sprężonego powietrza. Materiał z jakiego wykonane są rury i złączki wymaga wszelkim europejskim standardom i może być dezynfekowany termicznie i chemicznie.

Rury spawane ze stali nierdzewnej 316L oraz innych stopów stali – posiadają szeroki wachlarz zastosowań od budownictwa do przemysłu maszynowego. Mogą transportować gazy, sprężone powietrze, wodę i innego rodzaje ciecze. W zależności od wielkości ciśnienia i rodzaju transportowanego medium określony jest właściwymi przepisami przy konstrukcji rur i rurociągów.

System rur zgrzewanych z polipropylenu (Vestolen) o podwyższonych właściwościach – stosowane przy instalacjach do transportu wody użytkowej, CO, sprężonego powietrza, instalacji przemysłowej, basenowej i okrętowej, wentylacji oraz klimatyzacji. Zaletami stosowania tego systemu jest odporność na korozję, higieniczność, małe straty ciśnienia, łatwy montaż, izolacja elektryczna, możliwość stosowania w budownictwie bez ochrony ze względu na brak reakcji z ponad 200 innymi substancjami.


Przy wykorzystaniu sprężonego powietrza tworzymy również wydmuchiwarki przemysłowe, które swoje zastosowanie odnajdują przy maszynach i urządzeniach pracujących w różnych rodzajach przemysłu. Za zadanie mają oczyszczać miejsce pracy z powstałych zanieczyszczeń, min. opiłki żelaza, wióry powstałe przy obrabianiu drewna itd.

Jesteśmy akredytowanym doradcą SPEKTRUM:


Profesjonalne doradztwo

Profesjonalizm

nasi specjaliści
fachowo doradzą i pomogą

Szybka realizacja

Szybka realizacja

automatyczne płatności
oraz przesyłka kurierska

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

przed wprowadzeniem
produkty są testowane

Baner Spektrum

© 2018 pneumatyka.eu